Thenny Bal 29 Kasım 1984 yılında Bizans İmparatorluğu'nun başkenti Konstantinapol/ İstanbul'da, Ermeni olarak dünyaya geldi. Üniversitede Endüstri mühendisliği eğitimi aldıktan sonra Milano Teknik Üniversitesinde Stratejik Yönetim Tasarımı üzerine yüksek lisans yaptı. Beş yıl boyunca profosyonel iş hayatında strateji ve iş geliştirme alanlarında deneyim edindi. Ancak Kundalini Yoga'nın hayatına girmesi ve kendini daha derin keşfetmesi ile birlikte mühendis bakış açısını, genlerinden gelen zanaatkar ruhla birleştirmeye karar verdi. Böylece, aynı çatı altında hem yönetebilen hem de yaratabilen vizyona sahip Thenny Bal markası ortaya çıktı.

Sıradan bir duyguyu sıradan olmayan şekilde ifade etmenin bu yüzyılın en değerli şeyi olduğuna inanan Thenny Bal markası, felsefesini, bilgilerin en tepe noktasına ulaşıp basitliği benimsemek ve olağan bir durumun altında gizli bir üstünlük yeşertmek üzerine kurulmuştur.

Hikayesi ve kurgusuyla 'butik' projeler sunan, aksesuar ve mücevher tasarlayan marka, aynı zamanda konsept danışmanlığı hizmeti de vermektedir.

En büyük ilham kaynağı 'doğa'dır..

Doğa kadar güçlü, doğa kadar yaratıcı, doğa kadar kestirilemez

Thenny Bal; Sıradan,sınırsız, özgür ama tutkulu farklılıkların beden ve ruh içinde bütünleşmiş hali.. Anlatmak için bir kılavuz…

Gerçek ile düş arasında doğru koordinatları yakalamak için karmaşık cümleler içinde kaybolmak değil, basit cümleler ile yalın olmak, bütün olmak anlatmak ve anlaşılmak için..